fbpx Spring naar content
Strandlab Almere
Facebook Twitter Instagram Email
  • Home
  • Activiteiten
    • Agenda
    • Kalender 2023
    • Nieuws
    • Street Art Tour
    • Verhuur Atelier StrandLAB
    • Strandwachters
  • Programma
    • Programmalijnen
    • Artist in Residence
    • Field Academy
    • Archief
  • StrandLAB
    • Over StrandLAB
    • Organisatie
    • Vacatures
    • Vrijwilligers
  • Samenwerking
    • Samenwerkingsverbanden
  • Contact
    • Contactgegevens
    • Bereikbaarheid
    • Pers
SLA_1080_2019_watermeten

Kunstenaars en creatieve denkers

Zou het niet mooi zijn als kunstenaars en creatieve denkers kunnen werken op de grens van water en land?

StrandLAB op Instagram

strandlab

strandlab
In China bestaat een wandelend bos dat zich langza In China bestaat een wandelend bos dat zich langzaam verplaatst, is dat niet wonderlijk? 🌳✨ Helaas is de reden van deze ‘trage wandeling’ niet zo wonderlijk: de bodem van dit bos heeft te veel schade opgelopen, dus zetten de bomen koers naar de bergen.

Aanstaande zondag geven we in deze derde sessie van LED (luisteren, eten doen) een stem aan de bomen. Niemand minder dan componist, producer en regisseur Bert Barten (@bartenbert) zal ons meenemen in zijn verhaal over Talking Trees (@talkingtreestribe). We zullen letterlijk de bomen horen zingen!  Ook andere objecten van natuurlijke materialen gaan met elkaar de dialoog aan. Audiovisueel kunstenaar Jurjen Alkema (@jurjenalkema) geeft tijdens deze sessie zijn eerste test-concert.

Nadat we met elkaar genoten hebben van een vega diner bij @poortdok, kijken we ten slotte de @vpro_tegenlicht documentaire *In de ban van het bos*, waarover we in gesprek gaan met Theatergezelschap @goudenhaas. De uitwisseling van emoties die we hierna ervaren over (het verdwijnen van) bomen en bossen zal in dit gesprek centraal staan.

Deze sessie vindt plaats op ZO 5 FEB van 16.00 - 20.00 uur in Restaurant Poortdok. Je kunt aan één of meerdere onderdelen van het programma deelnemen. Reserveer gauw je tickets voor deze inpsirerende sessie via de link in onze bio! ☆

__________
#almere #flevoland #flevolandschap #kunstencultuur #kunstennatuur #almerepoort #almereduin #artistinresidence #buitenlab #almeerderstrand #almerestad #mooiflevoland #strandlab #strandwandeling #landschap #flevopolder #kunstenaar #residentie #programmamaker #ledwinter
In Nederland is de nacht zo sterk verlicht dat onz In Nederland is de nacht zo sterk verlicht dat onze biologische klok verstoord is geraakt. Dit is niet alleen slecht voor ons nachtritme, maar vormt ook een grote bedreiging voor de biodiversiteit. Hoe kunnen we de duisternis meer omarmen? En wat kunnen we leren van vleermuizen en andere nachtdieren?

In deze tweede sessie van LED (aanstaande donderdag al! 🦇🥳) duiken we deze urgente thema’s in samen met hersenonderzoeker Joke Meijer van het @lumcleiden, ecoloog Jeroen Reinhold van @landschapsbeheer_flevoland en kunstenaar Theun Karelse (@theunkarelse). Laat je inspireren door een minicollege over de biologische klok en het ritme tussen donker en licht, kom alles te weten over nachtdieren, eet een hapje mee tijdens een gezamenlijk vega diner in @poortdok en ga mee op strandexpeditie NACHTCLUB!

Let op: er zijn nog maar beperkt plaatsen voor deze sessie van LED. Wil je verzekerd zijn van een plekje? Reserveer dan gauw je tickets via de link in onze bio ☆

[Fotografie: Erwin Budding en Beeldkrakers]

__________
#almere #flevoland #flevolandschap #kunstencultuur #kunstennatuur #almerepoort #almereduin #artistinresidence #buitenlab #almeerderstrand #almerestad #mooiflevoland #strandlab #strandwandeling #landschap #flevopolder #kunstenaar #residentie #programmamaker #ledwinter
Gisteren vond onze allereerste sessie van LED (lui Gisteren vond onze allereerste sessie van LED (luisteren, eten doen) plaats! We onderzochten de natuurlijke grondstof WOL, verfden lokale wol met materialen uit Almere (onder leiding van kunstenaars @lot.ooms en @bertina.slettenhaar), genoten vervolgens van een overheerlijk vega diner én een borrel bij @poortdok en gingen ten slotte met Bertina van @almeersewolunie en Reina Ovinge van @the.knitwit.stable meer de diepte in over het productieproces van wol en het verhaal achter de mode-industrie.

Het was een gezellige en waardevolle avond. We kijken nu al uit naar de volgende sessies! Wil jij erbij zijn? Je kunt je tickets nog reserveren via de link in onze bio! 🙌🏼

__________
#almere #flevoland #flevolandschap #kunstencultuur #kunstennatuur #almerepoort #almereduin #artistinresidence #buitenlab #almeerderstrand #almerestad #mooiflevoland #strandlab #strandwandeling #landschap #flevopolder #kunstenaar #residentie #programmamaker #ledwinter
Wist je dat een boer in de jaren ‘90 zo’n 25 g Wist je dat een boer in de jaren ‘90 zo’n 25 gulden kreeg voor een schapenvacht? 🐑 Drie keer raden hoeveel diezelfde vacht vandaag de dag waard is: slechts € 0,05 tot € 0,30!

Sterker nog, je moet nu zelfs betálen wanneer je zwarte wol wilt laten ophalen en verwerken. Zonde! Zeker als je bedenkt dat de Nederlandse schapen zo’n 1,2 miljoen kilo wol per jaar produceren. Een groot deel hiervan gaat rechtstreeks de verbrandingsoven in.

Aanstaande zondag van 16.15 - 20.00 uur onderzoeken wij tijdens LED (luisteren, eten, doen) de natuurlijke grondstof WOL. Hoe kunnen wij ons hier weer aan verbinden en het de waardering geven die het verdient?

In de workshop gaan we samen met kunstenaar Lotte Ooms (@lot.ooms) en textielkunstenaar Bertina Slettenhaar (@bertina.slettenhaar) wol verven met materialen uit Almere. Ook de wol komt van Almeerse schapen, lokaler kan het niet!

Na een gezamenlijk vega diner bij @poortdok – je bent welkom om aan te schuiven! – vertellen Bertina en Reina Ovinge ons meer over over wol, het productieproces en het verhaal achter de mode-industrie. Reina Ovinge is eigenaar van The Knitwit Stable (@the.knitwit.stable), een boerderij met breiatelier waar ze het hele productieproces zelf uitvoeren: van het houden van schapen tot het breien van een trui met eigen wol.

Kortom, het belooft een ongelooflijk waardevolle en en inspirerende avond te worden. Ben jij erbij? Opgeven kan via de link in onze bio! 🙌🏼

________
@almeersewolunie #almere #flevoland #flevolandschap #kunstencultuur #kunstennatuur #almerepoort #almereduin #artistinresidence #buitenlab #almeerderstrand #almerestad #mooiflevoland #strandlab #strandwandeling #landschap #flevopolder #kunstenaar #residentie #programmamaker #ledwinter
Laad meer... Volg op Instagram

Privacy

© StrandLAB Amere | Website: Linkeroever